Ортогнатична хірургія

  Незважаючи на досить велику можливість сучасної ортодонтії у вирішенні складних аномалій прикусу, особливо пов'язаних з неправильним взаємовідношенням скелетних структур (верхня і нижня щелепа) і успішного впровадження принципів правильного камуфляжного лікування, нам доводиться в деяких випадках розглядати варіант комбінування лікування (ортодонтія + хірургія).
Часто в нашій практиці ми стикаємося з такими випадками, коли досягнення ідеального співвідношення зубів верхньої і нижньої щелепи за допомогою ортодонтії не гармоніює з особою пацієнта або не гарантує стабільність отриманого результату. Це робить процес лікування неповноцінним і незадовільним, як для нас так і для наших пацієнтів.
Особливо це стосується дорослих пацієнтів, у яких ріст щелепи припинився, і ми не в змозі проводити модифікацію зростання як верхньої, так і нижньої щелепи.

Ортогнатична хірургія - це розділ щелепно-лицевої і пластичної хірургії, спрямований на досягнення гармонії прикусу, зовнішніх естетичних параметрів, а також макро- і міні- естетики посмішки. Таким чином цілі ортогнатичної хірургії точно збігаються з метою ортодонтії. Відмінності полягають тільки в методиці та збільшенні можливих меж корекції серйозних скелетних порушень положення щелеп по відношенню як один до одного, так і до основи черепа і м'яких тканин.
Ортогнатична хірургія дає можливість переміщати одну або обидві щелепи - вперед-назад, вгору-вниз, обертати їх як за годинниковою, так і проти годинникової стрілки. Таким чином, згідно заздалегідь спланованою схемою, переміщення верхньої, нижньої щелепи і підборіддя, м'які тканини відповідно рухаються в області підборіддя, щік, губ і кінчика носа.

 

Основні положення і тактика проведення ортогнатичної хірургії:

  • Ортогнатичні операції можна проводити у віці не раніше 18 років. У цьому віці ріст щелеп вважається завершеним, що виключає можливості рецидиву, пов'язаного з продовженням зростання щелеп.
  • Успішне проведення комбінованого хірургічного та ортодонтичного лікування у всіх випадках і без винятку вимагає передопераційної ортодонтичної підготовки, основним завданням якої є усунення зубоальвеолярної компенсації і вирівнювання зубів у правильному положенні по відношенню до базису відповідної кістки.
  • Доопераційний період зазвичай триває від одного до півтора років, на протязі яких Ви будете носити брекет-систему, яка знімається тільки через 3-5 місяців після проведення операції при повному досягненні ідеальних контактів верхньої і нижньої щелепи.
  • Пацієнтів, що звернулися за допомогою до ортогнатичної хірургії, цікавить в основному кінцевий естетичний результат. Тому наше планування повинно базуватися на аналізі м'яких тканин, а не кісткових структур.
  • Всі виконувані операції проводяться під загальним наркозом і можуть тривати від 1 до 6 годин - в залежності від плану лікування і кількості кісток, що вимагають хірургічної корекції.
  • У деяких випадках потрібно не тільки відділення однієї чи іншої щелепи, а також поділ самої щелепи на декілька частин (наприклад, сегментація верхньої щелепи для її розширення).
  • Всі операційні розрізи проводяться в порожнині рота, не залишаючи жодних зовнішніх рубців на шкірі обличчя.
  • Всі відокремлювані частини щелепи фіксуються за допомогою спеціальних титанових пластинок.